Borůvka černá

21.05.2014 19:55

Borůvka černá - Vaccinium myrtillus

 

Čerstvé borůvky patří  již odpradávna pro svůj vysoký obsah vitaminů mezi nejvyhledávanější a nejhodnotnější ovoce.  V chudých horských oblastech doplňovalo toto drobné ovoce letní jídelníček.  Z drobného keříku, který v nízkých kobercích porůstá půdu v lesích a na lesních mýtinách, sbíráme nejen plody, ze kterých můžeme připravovat množství sladkých pochoutek, ale i listy této rostliny, které mají mnoho příznivých účinků pro naše zdraví. Keříky svými hustými kořeny chrání půdu před erozí a tím má borůvka i velký ekologický význam.

 

Popis a výskyt

Borůvka černá neboli Brusnice borůvka  je drobný, bohatě větvený keřík s hustou sítí kořenů, podzemních výběžků a plazivých kmínků, ze kterých vyrůstají přímé zelené, někdy  až půl metru vysoké hranaté stonky se střídavými opadavými drobnými lístky.  Plody jsou obecně známé modročerné ojíněné bobule. Borůvky kvetou od května do června, plody začínají zrát v teplejších oblastech již koncem června. Můžeme je pak sbírat v červenci a v srpnu. Borůvky nemají žádnou vůni, ale jejich chuť je obecně dobře známá osvěžující  sladkokyselá.

Borůvka černá vytváří často rozsáhlé porosty, zejména v řidších světlých lesích, na lesních okrajích a na rašeliništích. Nejlépe se jí daří v kyselých humózních půdách, vápencovým půdám se vyhýbá. Plody borůvek rostoucích v borových lesích se zřetelně liší od forem ze smrčin. Borůvky z borového lesa jsou menší, silně šedomodře ojíněné a mají silnější oplodí, zatímco ze smrčin jsou větší, často téměř černé, šťavnatější a snadno se rozmačkají.

Užívaná část: list, plod

Listy se sdrhují z větviček v květnu a červnu. Pro sběr listů se vybírají neplodné větévky. Zhnědlé nebo jinak poškozené listy se do sběru nehodí.  Listy se nesmí pomačkat, neboť poškozené při sušení hnědnou. Suší se co nejrychleji ve slabých vrstvách, nejlépe přirozeným teplem. Při umělém sušení nesmí teplota překročit 40 °C. Borůvkové listy jsou bez vůně  a mají slabě svíravou chuť. Plody se sbírají v plné zralosti od konce června do srpna, ve výše položených oblastech se z nich můžeme těšit i déle.

 

Léčivé účinky

Borůvka je bohatým zdrojem vitaminu C. To znamená, že má příznivý vliv na náš imunitní systém a má prevenční účinky proti řadě nemocí od klasického nachlazení po nemoci vážnějšího charakteru. Spolu s vitaminem C obsahuje vysoký obsah dalších látek jako například železo.  Borůvky a produkty z nich lze tedy využívat jako podporu prevence i jako součást léčby a rekonvalescence nejen proti sezónním onemocněním, jako jsou chřipka, nachlazení, rýma apod.

Plody i listy borůvek rovněž přispívají ke snížení krevního cukru, používají se při léčbě diabetiků a také prokazují desinfekční účinek v  močovém a trávicím ústrojí, kde pomáhají i při křečích v žaludku.  Borůvkové listy mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi ale i na střevní potíže. Borůvky působí  též antibakteriálně a příznivě na cévní stěny. Účinek listů i plodů  borůvek je svíravý, to znamená, že přitahuje tkáně k sobě. Působí tedy příznivě i na křečové žíly a hemeroidy. Svíravých a desinfekčních účinků borůvky černé využíváme i k léčbě ran, aftů, zánětů v dutině ústní a hrtanu.

Plody, stejně jako listy, se užívají při průjmových onemocněních. Mohou se rozžvýkat a jíst přímo, nebo se připraví nálev a pije jako čaj.

Zjistilo se, že léčivé účinky borůvky černé výborně regenerují oční sítnici a působí příznivě i při šerosleposti. Borůvky jsou také doporučovány jako prevence při potížích se zrakem.  Již dlouho je známo, že barviva plodů mají příznivý vliv na regeneraci očního purpuru a zvyšují zrakovou ostrost. Za druhé světové války byly borůvky například součástí jídelníčku anglických letců, provádějících noční nálety a dnes slouží k výrobě přípravků zlepšujících vidění při umělém osvětlení a jsou součástí stravy kosmonautů.

Protizánětlivý účinek borůvek lze využít i k přípravě kloktadla při zánětech v dutině ústní.

 

Využití v kuchyni

Toto výtečné ovoce slouží k přípravě sirupů, kompotů, vín, moštů, povidel, zavařenin, borůvkového vína či  želé. Borůvky se přidávají do mnoha sladkých moučníků či pokrmů, jako jsou koláče, lívance, palačinky, poháry, bublaniny, sladké omáčky  nebo knedlíky.

.

Způsob použití

Čaj pro diabetiky

Dvě lžičky řezaných borůvkových listů na 1/3 l vody vaříme 10 minut, popíjíme chladný neslazený dva šálky denně.

 

Sušené borůvky proti průjmu

Při akutním průjmu dospělých a většinou dětí, žvýkáme jednu čajovou lžičku sušených borůvek každou půlhodinu. Musíme však dávat pozor na předávkování, větší množství může způsobit zácpu. Ke stejnému účelu můžeme užívat také borůvkový kompot.

 

Winternitzův výtažek

Jednu  lžíci sušeného plodu přelijeme1/4 l vroucí vody a necháme vyluhovat do vychladnutí. Přecedíme. Používáme na ekzémy, opařeniny, rány

 

Mast

Do 250 g rozpuštěného sádla vmícháme 3 lžíce plodu, necháme stát do druhého dně, pak znovu prohřejeme, procedíme přes pláténko a vymačkáme. Používáme na mokvavé ekzémy. Potřená místa překryjeme gázou.

 

Lék na afty

Čerstvé či sušené borůvky žvýkáme dle potřeby.

 

Rady našich babiček

Tinktura

 3 hrsti sušených borůvek zalijeme 1 l brandy a necháme týden vyluhovat. Filtrujeme. Uzavřeme do lahviček. Užíváme ve vodě (1 lžíce tinktury na 1/8 l vody) 3 až 4 x denně. Dětem 8 - 12 kapek opět do vody nebo na kostku cukru.

 

Borůvkový likér

2000 g čerstvých borůvek přebereme, opláchneme a necháme okapat na sítu. Dáme je do mísy. Zasypeme 1000 g cukru. Rozmačkáme vidličkou. Necháme 120 minut odležet. Pak protlačíme sítem do hrnce. Vmícháme šťávu z 1 citrónu, dvojitou dávku vanilkového cukru. Povaříme 5 minut. Odstavíme. Když je protlak vlažný, vmícháme 1/4 l vinného lihu. Přidáme 2 hřebíčky, 1 celou skořici v mulovém sáčku a necháme hodinu táhnout. Velkou láhev vypláchneme horkou vodou, naplníme a uzavřeme. Necháme stát 1 týden na teplém místě. Mezitím jednou protřeseme. Přidáme ještě 1/4 l lihu. Promícháme. Filtrujeme. Naplníme do dobře horkou vodou vypláchnutých lahví. Uzavřeme a necháme půl roku stát.