Dary přírody - Březová míza

11.04.2018 11:21

 

Březová míza neboli březová voda je u nás běžně známá pro vnější užití na podporu růstu vlasů a proti lupům. Ale vnitřní užívání, tedy pití čerstvé březové mízy u nás vesměs známo není.

 

Míza, která proudí ze stromu během několika týdnů časného jara jako voda, je jedním z nejzdravějších a nejčistších nápojů.

Je plná minerálů, které strom načerpal z půdy.    

Březová voda má úžasné léčivé a vitalizující účinky, čistí organismus od toxinů. Chutná jemně a lahodně. A navíc je to čistě přírodní produkt.

Pokud jste někdy viděli, že tam, kde brzy zjara pokáceli břízy nebo ořezali větve, se z čerstvých řezů řine míza, umíte si představit, jaká životodárná síla proudí na jaře stromem. Když se strom probudí, začíná sát ze země vodu, kterou pročistí a obohatí mnoha živinami. Ty pak rozvádí do každé větévky a do každého pupene, který skrývá budoucí listy.

Pokud  se budeme chovat ke stromům šetrně, můžeme si ze silného stromu mízu nabrat. A tato míza podobně jako působí ve stromě, může obohatit každou naši buňku tolik potřebnými živinami. V Rusku jsou pro mízu vysazovány březové lesy, protože březový kvas a březové víno vyráběné z březové mízy je velice žádané a zdraví prospěšné.

 

Jaké látky březová míza obsahuje a při jakých zdravotních potížích může lidskému organismu pomoci?

Březová míza je bohatá na cukr, organické kyseliny, enzymy, vápník, magnesium, železo a další cenné látky. Její konzumace může pomoci při léčbě močových kamenů, žaludečních potíží, vředů na dvanácterníku. Je vhodným pomocníkem při potížích s játry, ledvinami, při anémii, bolestech hlavy, při opakovaných zánětech průdušek, tuberkulóze, dráždivém kašli. Úlevu díky ní mohou pocítit lidé, které trápí artritida nebo zánět míšního kořene, a skutečně také revmatici. Produkty z březové mízy jsou vhodné především pro ženy, protože mají mimo jiné i omlazující účinky a zvyšují plodnost.

 

Březová voda je u nás dobře známým přípravkem na vlasy. Můžeme ji používat i čerstvou bez jiného zpracování. Březová míza omezuje tvorbu lupů, vlasům dodává lesk, pomáhá při jejich vypadávání a omezuje mastnotu vlasů.


 

Kdy a jakým způsobem lze březovou mízu odebírat?

Ideálním časem pro sběr březové mízy je časné jaro, kdy jsou noci ještě dost chladné a dny už přitom teplé, tedy březen, začátek dubna. V té době je totiž cirkulace mízy ve stromech velmi intenzivní. Mízu lze odebírat do doby, než se začnou nalévat listové pupeny. Jak se březové větvičky olistí, je se sběrem mízy konec. Míza by se měla odebírat od stromů vzrostlejších, s průměrem kmene nad 30 centimetrů, těm to totiž neuškodí. Na kmeni ve výšce kolem 130 až 150 centimetrů se pak provede bodový vrt, díra by měla mít průměr zhruba 0,5 centimetru a hloubku mezi 4 až 5 centimetry. Do otovru umístíme hadičku, pod kterou přivážeme plastovou lahev, nebo mízu necháme skapávat do širší nádoby na zemi.

 


 

Mízu jsme ochutnali a můžeme potvrdit, že její chuť je velice lahodná.  Každý den nám ze stromu nakapaly asi dva litry březové vody. Takto navrtaný malý otvor sám zarůstá, nebo se cukrem, který míza obsahuje, ucpává. Je vidět, jak je strom schopen po šetrném zásahu rychle regenerovat. Pokud trubičku vyndáme a míza stále teče, můžeme místo ucpat větévkou nebo štěpařským voskem. Nikdy nezapomeneme strom pohladit a poděkovat mu. 

 

Spolu s užíváním medvědího česneku, který v tento čas už také roste, užíváme březovou vodu jako jarní očistnou kůru, k doplnění mnoha živin po dlouhé zimě a proti jarní únavě.

 

M.M.

Použitá literatura: www.spirit.cz