Dobroty z bezinek

27.05.2014 14:11

 

Také u vás již kvetou bezinky?

Keře bezu černého lemují  a zdobí cesty, pole i okraje lesů. Omamují nás svou vůní, která se line z bílých koláčů květů. 

O důležitosti a léčebném významu bezu černého v lidovém léčitelství jsme již podrobně psali v rubrice Bylinky. 

V tento čas kvetoucích bezinek si připomeňme alespoň některé recepty, abychom věděli, jak si z tohoto léčivého zázraku přírody připravit lahodný pokrm či nápoj.

 

Bezinkový ocet

Do láhve se širokým hrdlem volně naskládáme bezové květy a zalijeme je octem. Květy musí být zcela ponořeny. Láhev uzavřeme a necháme macerovat asi 3 týdny, nejlépe v chladnější místnosti. Po této době scedíme do menších lahviček.


Lahodný šumivý nápoj

připravíme tak, že asi do osmi litrů vody dáme 1 kg cukru a povaříme. Přidáme čtyři na plátky nakrájené citróny, asi 12 velkých květenství bezu a necháme sedm dní kvasit v teple. Nápoj pak slijeme do lahví a uložíme v chladu. Tento lahodný nápoj je velmi osvěžující v horkých dnech, avšak nedá se dlouho skladovat. Na někoho však může působit projímavě.

Bezinkový sirup

Velkou 3,5 litrovou sklenici volně naplníme květy černého bezu. Zalijeme studenou vodou a necháme stát v chladu 24 hodin. Druhý den přecedíme, přidáme asi 30g kyseliny citrónové, šťávu ze čtyř citrónů a 3 kg cukru. Vše ohříváme a necháme krátkou chvíli přejít varem. Potom sirup nalijeme do lahví a navrch kápneme trochu lihu nebo rumu (aby se zničily zárodky plísní, alkohol se posléze vypaří) a pevně uzavřeme. Lahve při nalévání vroucího sirupu omotáme vlhkou utěrkou, aby nepraskly.

Sirup se může přidávat do čajů jako sladidlo, při nachlazení nebo se zředí vodou a pije se jako šťáva, která má však potopudné účinky. Proto ji nepodáváme raději v horkých letních dnech, protože bychom se potili jako při horečce.

Bezinkový med

je též lahodnou pochoutkou. Dvacet větších květenství a dva omyté rozkrájené citróny bez jader vaříme dvacet minut v litru a půl vody. Necháme 24 hodin v chladu stát a přecedíme. Přidáme 1,5 kg cukru, šťávu z jednoho až dvou citrónů a vaříme na mírném ohni za častého míchání až do zhoustnutí. Plníme do menších lahviček, které dobře uzavřeme.


Zářivá květová voda

Z čerstvých voňavých bezových květů plných pylu připravíme lahodný svěží nápoj plný slunce a energie od květinových elfů. Květy vložíme do skleněného džbánu, přidáme dobře umytá kolečka citrónu a zalijeme studenou pramenitou vodou. Necháme macerovat asi hodinu na slunečném místě.

Již je i vědecky dokázáno, že myšlenky, slova a city lidí jsou otiskovány do vody. Při přípravě tohoto nápoje, tak jako je to možné při přípravě všech čajů, vkládáme do této vody to nejlepší ze sebe, či v tiché prosbě vzhůru poprosíme o světlou sílu, která do nápoje pronikne. Zářivý nápoj vypijeme ještě týž den.

 

Na závěr ještě jeden náš oblíbený rodinný recept:

Kosmatice

Kosmatice si můžeme lehce připravit k lehkému obědu či k večeři.

Natrháme několik větších bezinkových květů, jejichž květenství tvoří souvislou plochu. Trháme je i se stopkou. Vyklepeme drobné černé broučky. Doma si připravíme klasické palačinkové těsto, jen s cukrem šetříme: (vejce, mléko, trochu cukru, špetku soli a mouku vymícháme do tekuté táhnoucí se konzistence). Na pánvi rozpálíme tuk. Květy uchopíme za stopku a květenství namáčíme v těstíčku. Klademe na rozehřátou pánev. Pečeme mírně jen z jedné strany dozlatova, počkáme, až nebude těstíčko ani shora syrové. Stopka, která nám dobře posloužila při manipulaci již nebude potřeba, a tak ji můžeme odstříhat nůžkami.

Kosmatice klademe na talíř spolu s mladými brambory, zeleninovým salátem či jen tak s čerstvým pečivem. 

Dobrou chuť.

 

Některé z receptů jsou z úžasné knížky Bylinky pro děti a maminky- M.D. Staňková