Domácí rostlinná mléka

23.06.2016 13:21

 

Rostlinná mléka se mohou stát velmi zdravým a příjemným zpestřením jídelníčku pro člověka či rodiny s dětmi, kteří se chtějí stravovat zdravě a pestře, neboť jsou lahodná, plná cenných živin a jejich výroba je rychlá a jednoduchá. Například mléka z ořechů obsahují  vitaminy A, D, E, K; velmi důležité nenasycené mastné kyseliny, organické minerální látky a rostlinné bílkoviny.

 

Rostlinná mléka jsou výbornou a chutnou alternativou pro lidi trpící alergií na mléka živočišná nebo na laktózu anebo trpí dalšími zdravotními problémy v souvislosti s živočišnými potravinami.

 

 

Domácí rostlinné mléko si můžeme vyrobit z jakýchkoliv obilovin, ořechů či olejnatých semen:

1.     obilné :  rýže, oves, špalda, jáhly, pohanka, žito, kamut, kukuřice

2.     ořechové: z lískových ořechů, kokosové, vlašské ořechy, para ořechy, kešu, mandle

3.     z olejnatých semen: slunečnice, konopí, mák, dýně

 

Doma vyráběná rostlinná mléka jsou velmi jednoduchá na přípravu, levnější a hlavně zdravá. Postačí jen jednoduché vybavení mixér a sítko nebo kousek bavlněné či lněné tkaniny.

 

 

Postup:

Předem dáme namočit do vody surovinu, ze které budeme rostlinné mléko mixovat. Ideální je přes noc, ačkoliv některé suroviny stačí namočit i jen na několik hodin (mák, ovesné vločky). Potom surovinu i s vodou, ve které byla namáčena, dáme do mixéru, doplníme čerstvou vodou, sladidlem či kořením a asi minutu mixujeme, dokud nevznikne bílé napěněné mléko.

U některých surovin jako jsou obiloviny je mléko chutnější, když jsou předem uvařené. 

Co se týká poměru, obecně platí 100 g suroviny na 1 litr vody nebo 1 hrnek suroviny na 4 hrnky vody. 

Surovinu s vodou mixujeme, spolu s datlemi nebo jiným přírodním sladidlem, špetkou soli a kdo chce i s příchutí není však nutná. Po domixování rostlinné mléko přecedíme a zbavíme ho tak pevných částic. dobrý způsob je přelít je přes bavlněnou tkaninu. Kus látky rozprostřeme do nádoby s okraji ven a takto mléko přelijeme, zbytky mléka vymačkáme nebo nechápe okapat. Můžeme použít i jemné sítko nebo také speciální sáček na výrobu rostlinného mléka, který se dá zakoupit ve specializovaných prodejnách.

 

Sladíme: předem namočenými datlemi nebo fíky, nerafinovanými rostlinnými sirupy - ječný, rýžový, agáve, pšeničný, javorový, sušenou třtinovou šťávou - Panela, cukrem z kokosových květů nebo medem.

Příchuť: přírodní vanilka, skořice, kakao, carob nebo ovoce, ale není to nutné. Takto doma vyrobené mléko v sobě nemá žádné škodlivé látky, jako jsou konzervanty a různá éčka, tím je však zkrácena jeho trvanlivost a je doporučeno ho vypít co nejdříve.

Skladujeme v lednici v plné uzavřené skleněné nádobě nejdéle asi 2-3 dny, pak oxiduje a není již chutné. Nejlépe je ho spotřebovat brzy po mixování. Je lahodné a plné životodárných látek, olejů, vitamínů a minerálů. Plně nahrazuje živočišné mléko. Děti je mají velmi rády.

Zbytky suroviny: slupky od neloupaných konopných semínek či máku je nejlepší vyhodit na kompost, protože v nich již nejsou žádné živiny. Ostatní zbytky, hlavně ze semínek či obilovin, lze použít třeba jako základ do pomazánek nebo přidat do pečiva, podobně jako se používá paleomouka.

 

Níže uvádíme pro názornost inspirativní videa k výrobě rostlinného mléka:

M.V.