Ledinková voda

20.06.2013 23:41

Milé čtenářky, v těchto horkých letních dnech jistě přivítáte recept na přípravu jednoduchých a osvěživých nápojů. Vyzkoušejte.

 

Jednoduchou úpravou vody získáme silný energetický nápoj, osvěží a může také zamezit stálé únavě.

 

Příprava ledinkové vody je jednoduchá:

1. Necháme v mrazáku zmrazit asi litr vody v nádobě, která se neroztrhne. Pak ji necháme rozmrazit při pokojové teplotě. Pokud takto připravenou vodu pijeme má na naše buňky regenerující účinky. Zmrzlá a roztávající voda obsahuje takové útvary (ledinky), které se nalepí na buňky a regenerují je.

2. Voda se nesmí ohřát více, než na 38°C, jinak ledinkové útvary zmizí. Než voda v nádobě promrzne, trvá to nějakou dobu, proto můžeme nechat současně mrazit více nádob a vždy jednu tající přes den popíjíme.

 

Snad každý z nás si všiml, že když dáme do nějakého nápoje led, že nás to osvěží. Není to tím, že je nápoj chladný, ale právě ledinkami.

Ledinky najdeme také ve zmrzlině, která nás zpočátku osvěží, ale tuk, který zmrzlina obsahuje, za nějaký čas naopak zvýší tělesnou teplotu a dochází k útlumu.

 

V ledinkové vodě, kterou necháme nejdříve roztát, můžeme louhovat slupky z jablek, ale i jiné ovoce. Slupky z jablek louhované 10 hodin ve vodě působí povzbudivě na intelektuální schopnosti člověka a hlavně posílí srdce. Čím kyselejší jablko, tím lépe. Můžeme využít i pláničky, které jinak nikdo nechce.  Nejúčinnější je popíjet tuto vodu po troškách celý den.

 

Můžeme využít i sílu bylin. Necháme za studena vyluhovat byliny, které máme běžně na zahrádce, nebo za okny. Velmi osvěživě působí máta, meduňka, lístky právě kvetoucích růží šípkových, nebo růží, také sedmikrásky, slézu, heřmánku, rozmarýnu, lípy a dobromysli. Za studena luhované byliny mají prý větší sílu než luhované ve vroucí vodě.

 

Ledinky objevil a pojmenoval jistý přírodovědec, který zjistil, že ptáci, kteří pijí roztátou vodu z ledu, jsou proti stejnému druhu z teplejších krajin (kde tato možnost není) čilejší, zdravější, rychleji jim rostou mláďata a dožívají se 3x delšího věku!

 

Když spojíme ještě myšlenky pana Masaru Emota a pod džbánek s vodou vložíme lístek třeba se slovy Láska a vděčnost....kdo ví.... V každém případě je tato voda jako ze studánky.

 

 

Použitá literatura : J. Spěváček- Rozmluva s duchovním mistrem

M.V.