Maliník obecný

18.06.2014 10:42

Maliník obecný - Rubus idaeus

Maliník obecný nám nabízí nejen chutné šťavnaté plody, ale prospívá nám i listy, které obsahují léčivé látky. Déle než 2 000 let byl maliník považován za méně důležitou léčivou rostlinu. V poslední době se začal hojněji používat, a to zejména proto, že se stal vynikající léčivou rostlinou pro těhotné ženy. Poslední výzkumy dokonce prokazují, že maliny jsou velmi bohaté na antioxidanty, živiny, které účinně předcházejí vzniku degenerativních onemocnění.

Pro zlepšení chuťových vlastností se doporučuje listy fermentovat.  V lidovém léčitelství je často maliník používán jako náhražka pravého čaje. Bývá používán společně s listy ostružiníku a jahodníku, někdy i samostatně.

Druhový název "idaeus" je podle lékaře Plinia odvozený od hory Idy, která byla v Malé Asii nalezištěm malin ve starověku. Semena maliny se našla (podobně jako ostružiny) již v kolových stavbách z neolitu. Antičtí lékaři chválili malinovou šťávu při trávicích těžkostech. O první plantáže malin se zasloužili středověcí mniši.

 

Popis a výskyt

 Keře maliníku dosahují výšky až 2 m, jsou tvořeny prutovitými výhonky, které vyrůstají z plazivého kořene. Mohou mít na spodu jemné ostny nebo být celé lysé. Prvním rokem jsou pruty žlutohnědé, dvouleté dřevnatí a přináší květonosné větve, které na podzim zasychají. Střídavě položené listy jsou lichozpeřené, tří až pětičetné, ovšem nalezneme i sedmičetné. Okraje listu jsou nepravidelně ostře pilovité, čepel je zašpičatěle vejčitá. Na řapících mají malé ostny.

Výskyt

U nás maliník nejvíce nacházíme v podhorských a horských oblastech, na pasekách a ve světlých lesních porostech.  Často vytváří souvislé lesní porosty. Vyžaduje vzdušné, osluněné půdy. Hojně se pěstuje v zahradách v celé řadě forem jako ovocný keř. Jako u všech bylin zde platí, že vyšlechtěné druhy nemají tolik léčivých účinků, jako planě rostoucí.

 

Užívaná část: plod, list

 Listy maliníku se sbírají po odkvětu (červen-červenec- srpen).   Pozdější sběr  je také možný, ale jeho léčivé účinky nejsou tak kvalitní. Suší se v tenkých vrstvách na suchém stinném místě nebo  uměle při teplotě do 45 °C. Správně usušené listy jsou bělavě zelené (nesmí zhnědnout), slabě hořké, nevoní a nezapáchají. K uskladnění byliny uzavřeme do sklenic nebo papírových pytlů, do kterých je z důvodu jejich velké drobivosti nestlačujeme.

 

Léčivé účinky

Dobře známé plody- maliny obsahují hodně vitamínu A a C, vitamíny skupiny B a z minerálních látek pak vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík a měď. Zjistilo se, že tmavě zbarvené plody, jako jsou právě maliny, dále pak ostružiny a borůvky, jsou bohaté na zdraví prospěšné antioxidanty, které předcházejí poškozování našich buněk volnými radikály.

 Listy maliníku mají podobné účinky jako listy ostružiníku. Mohou nám pomoci díky svým svíravým a stahujícím účinkům, které pomáhají při zánětech v dutině ústní, při průjmových onemocněních a při hojení ran. Malinové listy tiší křeče, což se využívá v gynekologii při menstruačních bolestech a při silném krvácení.  Jejich léčivé účinky posilují děložní svalstvo v těhotenství a po porodu. Tato bylina obsahuje soubor látek s uklidňujícím účinkem na dělohu. Prospívá při ranních nevolnostech v těhotenství, při podráždění dělohy, ale také pomáhá při hrozícím potratu.

Listům z maliníku se přisuzují  stimulační účinky na trávení, především podpora vylučování žluči a ulehčení trávení celkově.  Čaj z maliníku je vhodné užívat při průjmech, zánětech močových cest, při střevních a žaludečních zánětech a kolikách, jejichž průběh zmírňuje a podporuje  léčení těchto nepříjemných potíží. Nesmírnou výhodou je jemnost jeho působení, díky které jej můžeme podávat i dětem.

Listy maliníku mají také potopudný účinek a mírní horečku při onemocněních z prochladnutí, jako jsou angína, chřipka apod.

Užití zevně

Malinového listí můžeme použít ke kloktání při zánětech ústní dutiny a hltanu, řidčeji na chronická kožní onemocnění. Při zánětu spojivek se doporučuje koupel k omývání očí.

 

 

Způsob použití

Čaj z maliní

Samotné maliníkové listy se užívají jen zřídka, jsou ale obsaženy v čajových směsích.

Čaj se připravuje  tak, že jednu až dvě čajové lžičky bylin spaříme šálkem vroucí vody, necháme 10 až 15 minut odstát a scedíme. Čaj sladíme medem a pijeme teplý během celého dne. Čaj nás osvěží, jeho svíravý účinek oceníme při průjmových onemocněních, ale i při potížích, doprovázejících těhotenství. Při potížích se žlučníkem nebo při zánětech močových cest čaj nesladíme.

 

Malinový kompot

Pečlivě přebrané maliny namočíme chvíli do slané vody, pak je propláchneme. Plody nasypeme do sklenic a zalijeme horkým sladkým nálevem. Sterilujeme je asi 10 minut.

 

Malinový mošt

Maliny necháme asi dva dny odležet a pak je vylisujeme, nebo šťávu vyluhujeme párou v odšťavňovacím hrnci. Přidáme cukr a mošt zahřejeme, sebereme pěnu, a slijeme do sklenic. Sterilujeme asi 20 minut. Mošt je výborným lékem proti horečkám.

 

Fermentace listů- náhražka  pravého čaje

Fermentací se zvýší léčebný účinek malinových listů. Fermentovat je můžeme společně s listy ostružiníku a jahodníku.

Čerstvě natrhané listy necháme nejprve zavadnout na čisté bavlněné látce 12 až 24 hodin. Pak je lehce převálíme kuchyňským válečkem, abychom narušili žilnatinu, a aby listy pustily šťávu. Potom listy překryjeme další vrstvou látky, přes to igelitem a vše zatížíme po celé ploše (například kuchyňským válem). Listy se tak bez přístupu vzduchu zahřejí, zapaří a zčernají. Průběžně můžeme kontrolovat fermentaci nadzdvižením krytu, doba závisí na okolní teplotě. Pokud by se nám listy zdály moc horké, vyvětráme je nebo proces ukončíme dříve. Fermentace listů je hotová za 24 až 48 hodin. Odstraníme zatížení a vrchní vrstvy, provzdušníme a dosušíme.

 

Malinový nápoj s medem

400 g malin, 3 lžíce medu, 4dl vody, lžíce citrónové šťávy, 4 plátky dobře omytého citrónu, 2 kostky ledu, 2 lžíce pískového cukru.

Med rozpustíme v horké vodě a v chladničce necháme vychladit. Maliny propláchneme a vylisujeme. Okraje vyšších pohárů namočíme v citrónové šťávě a potom v pískovém cukru tak, aby se na jejích okrajích vytvořila cukrová krusta. Vychlazený roztok medu smícháme s vylisovanou malinovou šťávou, přidáme citrónovou šťávu, zbytek cukru a dobře rozmícháme. Směs nalijeme do sklenic, přidáme kostky ledu a podáváme.

 

Rady našich babiček

Maliny v rumu

Pěkné velké vybrané maliny dáváme po vrstvách s cukrem do zavařovacích sklenic. Naplníme je do 2/3, zalijeme rumem, a dobře dvojmo celofánem povážeme. Maliny v rumu jsou velmi chutnou přísadou do čaje.

 

Malinový likér

Jeden kilogram čerstvých malin rozmačkáme. V láhvi se širokým hrdlem je zalijeme litrem konzumního lihu,  půl litrem vody a přidáme 1 g skořice. Směs necháme v chladu 10 dní. Po této době macerát přefiltrujeme, přidáme litr cukrového sirupu a po důkladném smísení necháme ustát.

 

Použitá literatura: M.D.Staňková- Bylinky pro děti a maminky