Ochucené oleje

24.08.2011 14:21

 

Mnohostranným používáním kuchyňských bylinek se vaření stalo tvůrčí činností. Také olej můžete opatřit chutnými přísadami a dodat tak mnoha pokrmům zvláštní aroma. Příprava těchto olejů je přitom zcela jednoduchá. Měli bychom používat jen oleje nejlepší kvality. K nim patří především olivový lisovaný za studena a slunečnicový olej. Vhodný je také sójový nebo olej z pšeničných klíčků. Používáme stejné náčiní jako při výrobě ochucených octů.

 

 

Bazalkový olej

Konzervace v olivovém oleji je jedinou metodou, jak uchovat aroma bazalky.
150 g bazalky, 1 litr olivového oleje
Bazalku nejdříve krátce opláchneme vodou a osušíme. Potom dáme do lahve a dřevěnou lžící pevně přitlačíme. V hrnci mírně zahřejeme olej na teplotu 40⁰ C. Poté všechen olej nalijeme na listy, láhev uzavřeme a necháme 3-4 týdny stát. Pokud chceme bazalkový ocet uchovat déle, měli bychom listy bazalky odstranit, neboť po nějaké době sliznatí. Olej přefiltrujeme přes síto, znovu naplníme do lahve a uzavřeme.

 

Tymiánový olej

Tento olej používáme na dochucení salátů nebo při nachlazení do koupele.
200 g čerstvých snítek tymiánu, 1 litr olivového nebo slunečnicového oleje                                                                                                                                                                            Snítky tymiánu opereme, osušíme a lístky otrháme. Na prkénku lístky vidličkou lehce pomačkáme. Dáme do lahve, přikryjeme a 2 týdny necháme stát. Poté scedíme a naplníme do lahve.

 

Česnekový olej

Tento olej je vhodný především na potírání ryb, masa a zeleniny.
2 stroužky česneku, po 1 snítce tymiánu a rozmarýnu, 1 malá sušená červená chilli paprička, ½ litru olivového oleje
Stroužky česneku oloupeme a tupou stranou nože mačkáme tak dlouho, až vystoupí trochu tekutiny. Česnek dáme do lahve. Bylinky postříkáme vodou, osušíme a chilli papričkou přidáme k česneku. Do lahve přilijeme olej, uzavřeme a před použitím necháme ještě týden stát.

 

Dobrá rada nad zlato – oleje

  • Olivový olej v žádném případě nedáváme do chladničky, protože zhoustne a změní barvu.

  • Bylinkové oleje lze připravit také se sušenými bylinkami.

  • Do oleje můžete naložit i několik stroužků česneku, které potom použijete na vaření. Ušetříte si tak lisování.

 

 

Použitá literatura: Reader´s Digest výběr