Pampeliškový nápoj

17.05.2012 07:46

Milé ženy, 

do redakce k nám přišel krásný článek o vynikajícím pampeliškovém nápoji, který je nejen lahodný, ale i velmi prospěšný našemu zdraví. Vzhledem k teplotám, které připomínaly spíše vrcholící léto, nám krásná sluníčka pampelišek velmi rychle odkvetla. Pokud u Vás na lukách nebo v zahradě ještě několik pampelišek kvete, neváhejte a načerpejte jejich léčivou sílu a připravte si nápoj. Tu a tam už rozkvéají i bezinky, a tak můžeme bylinky podle citu kombinovat. 

Jako zářící jarní sluníčka se zlatí v trávě po celý květen květy pampelišek.  Jestliže chceme také nasbírat do sebe tuto krásnou energii, vyjdeme si na louku s rozkvetlými pampeliškami a nasbíráme do pytlíčku jejich žluté kvítky. Doma kvítky zalijeme vodou pokojové teploty ve větší nádobě a rozmixujeme s vodou ponorným mixérem. Necháme 1 hodinu odstát a pak přecedíme přes síto a nebo plátýnko. Získáme tak lahodný nápoj bez hořkosti jen lehce nasládlý a plný vitaminů, minerálů a květního pylu.

 

Co pampeliška obsahuje:

Květy obsahují flavonoidy, karotenoidy a silice. 

Bylina obsahuje vitaminy A,B,C, draslík, vápník, sodík, i stopové prvky jako je fosfor, železo, kobalt, nikl,cín, měď a zinek, mangan.

Slavný arabský lékař Avicena, který působil v polovině 11. století, léčil čerstvou šťávou z pampelišek vodnatelnost a překrvení jater.

Dodnes se bylina používá při chorobách jater, poruchách zažívání, připisuje se jí vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi, má dobrý účinek při chudokrevnosti a hypovitaminózách ( obsahuje cholin jednu ze složek B-komplexu a hlavní složkou lecitinu). Posiluje slabé tepny, snižuje krevní tlak, čistí krev. Zvyšuje odolnost organismu.

I.K.

 

 

Pokud by Vás, tak jako nás, zajímalo, co jsou to flavonoidy a jak jsou prospěšné pro naše zdraví, můžete se podívat zde: www.vesmir.cz/clanek/jite-radi-flavonoidy