Tvoříme vánoční dekorace

28.01.2014 16:00

Zkusme si vzít do rukou ruční práci, místo toho, abychom bloudily po obchodech a hledaly to, čím bychom svoji domácnost vyzdobily. Nápadů pro krásné vánoční dekorace nalezneme mnoho, stejně i techniky mohou být různé. Při takovémto tvoření můžeme svým naladěním do svého díla vetkat i nitky duchovního světla.

Domov pro rodinu vždy tvoří žena. Každá žena má v sobě dary, které může jen ona sama probudit a darovat je svému okolí ve své jedinečnosti a kráse. Proto se nechejme inspirovat tím, co cítíme ve svém nitru, jaká dovednost nás přitahuje a dejme volnost našemu tvoření, které se může stát i uměním.  Každá taková práce obohatí naší domácnost o radost z tvoření i krásou...

Pamatujme, že jen žena může domácnost prozářit laskavostí a vřelými city. To nechť je pro ženu tou nejkrásnější výzdobou. Celá rodina takový domov vřele přijme a vděčně bude i prožívat a opětovat.

Přinášíme Vám dnes jeden návrh vánoční dekorace: háčkované sněhové vločky. Můžeme jimi ozdobit stromeček, nebo je zavěsit do oken. Také jimi můžeme ozdobit větší vázy s větvičkami jehličnatých stromů. Jistě se najde mnoho krásných uplatnění.

Při psaní tohoto článku mě napadlo, jak se vločky velmi podobají krystalům vody, které nafotil při své vědecké práci, zabývající se  výzkumem vody japonský vědec Masaru Emoto. Objevil a dokumentoval, jak na vodu působí naše slova, emoce, city, hudba a také modlitba. Je to pozoruhodná práce a dokládá svými poznatky, jak je vše vzájemně propojeno. Z toho vyplývá jak velká je také zodpovědnost člověka za veškeré své konání.

Krystaly při kladném působení na vodu jsou harmonické a krásné. Krystaly se také podobají mandale. A jak víme, práce s mandalou působí léčivě. Když si jí vyzdobíme  svůj domov, vyzařuje  léčivě a harmonicky do svého okolí.

Postup naleznete na tomto odkazu: https://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10339&order=1

 

Rada na vypnutí háčkovaných vloček:

Ustřihneme si kus potravinářské folie, na ní háčkované vločky jen položíme a uhladíme. Do mističky si nalijeme hotový běžný škrob, maličko ho zředíme a štětečkem vločky potřeme. Když jsou celé mokré, prsty vypneme pikotky a necháme zaschnout. Ráno jsou tvrdé a jdou krásně sundat, ale hlavně nikde není rez od špendlíků.

 

M.V.