Yzop lékařský

17.10.2014 12:18

 

Hyssopus officinalis

Yzop  lékařský je užitečnou bylinou, která dodá výtečnou chuť našim pokrmům,  je užitečnou ozdobou zahrady a zejména je prospěšný našemu zdraví. Yzop je zmiňován již v bibli, kde je v knize žalmů psáno: „Zbav mě hříchu, očisti yzopem, a budu čistý.“  Tato bylina má mnoho léčivých vlastností. S úspěchem se používá jako antiseptikum proti zánětům a oparům. Zhruba pře 2500 lety používali židovští kněží yzop lékařský k čištění jeruzalémského chrámu a jiných posvátných míst.

I Hildegarda z Bingenu měla yzop v oblibě, doporučovala jej k čištění plic. Proti smutku (depresím) pak radila vařit kuře v yzopu a víně. V 17. století se drceným yzopem sypaly podlahy proti zápachu a k pročištění vzduchu. Na listech yzopu roste mikroorganismus produkující penicilin, proto je vhodný k léčbě zánětů a na rány

Yzop lékařský prospívá i naší zahradě. Ten, kdo má rád včely, může si yzop zasadit, neboť tato odolná trvalka  nejen krásně vypadá, ale láká včely a je medonosná.  O yzopu se také říká, že zdůrazňuje chuť hroznů, pokud jej vysadíme poblíž vinné révy. Vůně yzopu odpuzuje běláska, proto jej vysazujeme i v blízkosti záhonů se zelím nebo kapustou. 

   

Popis a výskyt  

Yzop lékařský je vytrvalý polokeř, který dorůstá až 60 cm výšky. Keřík je odspodu rozvětvený. Spodní část dřevnatí.  Bylinné větve jsou přímé, listy úzké, asi půl centimetru dlouhé, přisedlého, kopinatého tvaru. Obsahují  silně aromatické žlázky, které dodávají yzopu charakteristické příjemné aroma. Yzop kvete  od července do září drobnými modrofialovými, zřídka i růžovými či bělavými květy.  Květní kalichy jsou pětizubé, trubkovité, tyčinky vyčnívají zřetelně z koruny květu.

Yzop lékařský je teplomilná rostlina. Domovem je ve Středozemí a ve střední Asii, u nás se pěstuje v zahradách. Místy i zplaňuje. Daří se mu na sušších teplých místech, vyžaduje chráněnou polohu.  Na místě  vydrží 5-6 let.

Yzop má kořenitě kafrovou vůni  a hořkou chuť.

Užívaná část:  Kvetoucí nať

Nejvhodnější je, když yzop používáme čerstvý. Kvetoucí nať stříháme nejlépe na počátku kvetení a to v červenci a srpnu. Dřevnaté části se do sběru nehodí. Byliny sušíme volně rozložené nebo zavěšené ve svazečcích na suchém, stinném, dobře větraném místě. Při  umělém sušení nesmí teplota přesáhnout 35 °C. Yzop můžeme sklízet i dvakrát za rok. Pokud jsme si yzop oblíbili jako koření do pokrmů, můžeme jej nasekaný i zmrazit.  Zmrazené lístky yzopu chutnají stejně jako čerstvé. Je to jednoduchá forma konzervace, při které si bylinka zachová svou původní barvu a také pronikavé aroma.

 

Léčivé účinky

 

Yzop lékařský obsahuje  vitamín C. Využíváme jej zejména k léčbě  průdušek, desinfikuje dýchací cesty, v nichž působí téměř antibioticky. Yzop používáme  při zahlenění, zánětu průdušek, kašli nebo bronchiálních zánětech. Yzop také účinně tlumí projevy bronchiálního astmatu. Má antiseptické účinky i v močovém  ústrojí. Dále pomáhá  v oblasti trávicího traktu proti zánětům, nadýmání a při chronickém střevním kataru. Podporuje trávení, uvolňuje křeče, lehce projímá a působí močopudně. Yzop  je vhodný pro organismus starých lidí, kde pomáhá k posílení zraku, očistě mozku a působí jako mírné tonikum.  Yzop také pomáhá při menstruačních bolestech. Za studena podávaný zabraňuje pocení. Yzop léčí křečové žíly a hemeroidy, neboť diosmin, což je látka, kterou v hojné míře obsahuje, zpevňuje cévní stěny.

 

Použití zevně:

I zevní užití yzopu lékařského zaujímá  v lidovém léčitelství své nezastupitelné místo. Kloktadlo z yzopu je účinným prostředkem, který desinfikuje dýchací cesty a využívá se při zánětu hrtanu a mandlí. Ve formě obkladů a zábalů yzop pomáhá při modřinách, spáleninách, bodnutí hmyzem, pohmožděninách a drobnějších poraněních.  Obklad připravený z nálevu této byliny působí proti oparům.

 

Použití v kuchyni:

Yzop lékařský se používá i jako  aromatická přísada do pokrmů. Toto koření můžeme využít  do polévek, omáček a majonéz,k dochucení salátů, karbanátků, paštik, ke grilovaným masům, ke skopovému a k rybám.  Stačí přidat jen několik podrcených lístků.  Do bramborového salátu se zeleninou promícháme majonézu s jogurtem a půl lžičkou sušeného yzopu. Yzop se využívá i  jako aromatická látka do bylinných likérů.

Upozornění:

Yzop lékařský je léčivý a prospěšný v přiměřených dávkách.  Větší dávky mohou vyvolat křeče.  Stejně jako šalvěj se yzop nesmí užívat v těhotenství.

 

 

Způsob použití

Čaj

Yzop lze používat samostatně, ale běžnější je jeho přidávání do směsí. Při onemocnění průdušek můžeme yzop kombinovat s jitrocelem a diviznou.

Při potížích s močovými cestami  přidáme k yzopu vřes či zlatobýl. Při problémech  s trávením přidáme fenykl, mátu nebo jablečník.

Dvě čajové lžičky bylin zalijeme jedním  šálkem vroucí vody.  Yzop má silnou aromatickou vůni a nahořklou chuť; pro vylepšení chutě přidáváme med nebo citrón.

 

Yzopový sirup Podle J.A.Zentricha

30 g květů yzopu vhodíme do 1,25 l vroucí vody. Necháme vařit půl minuty a luhujeme přikryté 4 hodiny. Jemně přefiltrujeme a přidáme 0,5 kg cukru. Na mírném ohni za stálého míchání svaříme v konzistenci sirupu, kterým naplníme sklenice. Skladujeme v chladu a temnu. Dospělí užívají 5 až 6 polévkových lžic, děti poloviční dávku.

Sirup uvolňuje hleny a podporuje jejich vykašlávání.

 

Marináda k nakládání masa

Dvě lžíce sojové omáčky, 2 lžíce bílého vína, 4 stroužky česneku, pepř,  1 lžíce bylinek (yzop, bazalka, petržel, kopr, estragon).

 

 

Rady našich babiček

Nálev při menstruačních bolestech

Lipový květ, majoránku a květ yzopu (všeho 1 polévkovou lžíci), přelijeme šálem vroucí vody, necháme 5minut vyluhovat a přecedíme. Pijeme dva šálky denně ráno a večer již dva dny před očekávanou menstruací.